klounlol
7 май 2024 г. в 06:54 ч.

Манчестър Юнайтед не спира да разочарова, отнесе 4 гола в Южен Лондон

"Червените дяволи" спечелиха в редовното време само един от последните си 10 мача

23:56 | 6 май 2024 4 968

Манчестър Юнайтед продължи да записва ужасяващи и срамни за клуба представяния в последно време, като този път "червените дяволи" отнесоха 0:4 от Кристъл Палас.

Юнайтед спечели в редовното време само един от последните си 10 мача, а игровата криза продължи с унизителния резултат тази вечер.

"Червените дяволи" все още са в битката за европейските квоти, а срещу себе си имаха доиграващия сезона тим на Кристъл Палас, който обаче използва удобната възможност да запише една от най-гръмките и престижни победи в своята история.

Любопитен факт е, че всъщност това не е най-голямата победа на "орлите" от Южен Лондон над Юнайтед, след като през 1972-а те успяват да ги победят с 5:0 на същия този стадион.

Поражението означава, че Манчестър Юнайтед вече е паднал 13 пъти през този сезон, а това ерекорд за клуба в ерата на Висшата лига.

Освен това при оставащи три мача до края, Юнайтед е инкасирал 81 попадения във вратата си, което е най-слабото постижение за клуба от сезон 1976/77.

Тази вечер феновете на "червените дяволи" изживяха пореден ужас и трябваше да гледат как с несериозното си отношение, играчите на любимия им клуб отнасят четири гола.

Майкъл Олисе откри още в 12-ата минута, а в края на първото полувреме Жан-Филип Матета удвои.

Между двата гола попадение отбеляза и Юнайтед, но то бе отменено от съдията заради нарушение срещу вратаря, след като той бе избутан от Расмус Хьойлунд.

А през втората част нищо за Юнайтед не се промени в положитлена насока, защото Кристъл Палас започна да се забалвява по терена и резултатът не закъсня.

Митчел вкара за 3:0 в 58-ата минута, а осем по-късно с втория си гол Олисе отбеляза за 4:0, оказал се и крайният резултат в този мач.

Така наглед най-лесния мач за Юнайтед до края на сезона завърши катастрофално, а "червените дяволи" остават на осмата позиция в класирането с 54 точки, колкото има и седмият Челси.